آخرین درصد و رتبه های قبولی برای پزشکی پردیس خودگردان

به نقل از (کنکور وی آی پی (اخبار کنکور)-تکنیک، جزوه و منابع کنکور))

معرفی رشته ی پزشکی

شاید خیلی از افراد جامعه کم و بیش رشته ی پزشکی را می شناسند و جسته گریخته با پزشکان و دانشجویان این رشته از طریق مراکز درمانی و تحقیقاتی در تماس بوده و با این رشته و سختی هایش آشنایی کامل داشته باشند.

هم اکنون نظام آموزش پزشکی عمومی‌، شامل ۴ دوره علوم پایه، فیزیوپاتولوژی، کارآموزی بالینی و کارورزی بالینی است .دوره علوم پایه دوره پزشکی ۵ ترم تحصیلی است که با تمام شدن آن،‌ دانشجویان مجاز به ورود به دوره بعدی(فیزیوپاتولوژی) هستند و پیش از ورود به دوره بعدی،‌ آزمون جامع علوم پایه پزشکی از کلیه دانشجویان به طور سراسری و همزمان، توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی به عمل می‌آید و قبول‌شدگان،‌مجاز به ورود به دوره فیزیوپاتولوژی خواهند بود. این آزمون، شامل مباحث تدریس شده در دوره علوم پایه است.

موقعیت شغلی

در حال حاضر از گوشه و کنار با خبر می شویم که برای فارغ‌التحصیلان پزشکی بازار کار خوبی وجود ندارد. در حالی که هنوز در بسیاری از شهرهای کوچک و مناطق محروم با کمبود پزشک مواجه هستیم. از طرفی فارغ‌التحصیل پزشکی الزامی ندارد که در مطب بنشیند و نسخه بنویسد، بلکه در زمینه پزشکی شغل‌های مختلفی هست که می‌توان انجام داد. بطو ر مثال زمینه‌های تحقیقی بسیار زیادی در این رشته وجود دارد. امّا متأسفانه تعداد فارغ‌التحصیلانی که حاضرند در این زمینه ها مشغول به کار شوند، بسیار کم بوده و این خود مشکلی است که امیدواریم در آینده با ورود شما دوستان عزیز به این رشته حل شود.

ادامه تحصیل

ادامه تحصیل دانشجویان رشته پزشکی پس از اتمام دوره پزشکی عمومی در دو مرحله می تواند صورت پذیرد:

الف) ادامه تحصیل در رشته‌های تخصصی بالینی که داوطلب بعد از قبولی در امتحان پذیرش دستیاری سراسری کشور می‌تواند در رشته‌های تخصصی که در حال حاضر در داخل کشور ارائه می‌شوند ادامه تحصیل دهد.

ب) ادامه تحصیل در رشته‌های علوم پایه ، فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی می‌توانند در تخصص های علوم پایه پزشکی نظیر فیزیولوژی ، ایمونولوژی، ژنتیک، ویروس‌شناسی پزشکی، میکروب‌شناسی پزشکی ، انگل‌شناسی پزشکی، بیوشیمی ، آمار حیاتی و تغذیه نیز شرکت نمایند.

درصدها وترازهای لازم برای قبولی در رشته ی پزشکی دانشگاه پردیس خودگردان کنکورسراسری ۹۶تجربی

در این مقاله سعی کردیم  حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته پزشکی پردیس خوگردان در کنکور سراسری ۹۵-۹۶ را براساس آمار انتخاب رشته ۹۵ قرار دهیم ولی این نکته را بخاطر داشته باشید که جداول زیر بر اساس آمار انتخاب رشته ۹۵پیش بینی شده است تا یک دید کلی نسبت به رتبه ها و درصد های مورد نیاز جهت قبولی در رشته  پزشکی پردیس خوگردان داشته باشید.

بنابراین دانش آموزان باید به نحوی برنامه ریزی کنند که به قبولی ۱۰۰% برسند.

در جداول زیرطلاعاتی از کارنامه قبولی ۵ نفر آخر هر یک از مناطق (۱و۲و۳) آورده شده است که براساس  اطلاعات در دسترس در کنکور سراسری ۹۵ توانسته اند در رشتهپزشکی پردیس خودگردان  موردپذیرش قرار گیرند واین درصد ها وتراز ها تخمینی می باشند چراکه با کاهش یا افزایش ظرفیت های قبولی ممکن است این پیش بینی دچار تغییر شود.ولی می توانیم این نوید را به شما بدهیم که اگر درصدها ورتبه شما بهتر از جداول زیر باشد شانس زیادی برای قبولی در رشته ی پزشکی پردیس خودگردان داشته باشید.

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی رشته پزشکی پردیس خودگردان  کنکور ۹۵ – ۹۶ در منطقه ۱

     حداقل درصد دروس و رتبه لازم قبولی رشته پزشکی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور ۹۵ – ۹۶  در منطقه ۱
ادبیات فارسی۵۲%۵۱%۵۸%۵۱%۴۰%
عربی۵۲%۴۸%۶۳%۱۹%۶۸%
دین و زندگی۵۲%۶۸%۶۲%۷۲%۷۴%
زبان انگلیسی۴۶%۳۲%۵۹%۵۲%۱۰۰%
زمین شناسی۲%۰%-۲%۰%۰%
ریاضی۲۶%۳۶%۳۰%۴۲%۳۲%
زیست شناسی۶۶%۵۰%۶۲%۵۸%۵۴%
فیزیک۳۵%۴۳%۳۹%۵۶%۴۹%
شیمی۳۸%۵۵%۴۰%۴۱%۳۹%
رتبه در منطقه ۱۲۸۶۰۲۸۴۱۲۸۰۶۲۷۹۲۲۷۸۶
رتبه کشوری۹۰۹۹۹۰۴۲۸۹۱۰۸۹۰۵۸۸۴۶
شهر محل سکونتمشهداصفهانمشهدتهرانشاهین شهر
رشته محل قبولیپردیس خودگردان  ( بین الملل ) علوم پزشکی زاهدان –  نیمسال اولپردیس خودگردان  ( بین الملل ) علوم پزشکی زاهدان –  نیمسال دومپردیس خودگردان  ( بین الملل ) علوم پزشکی زاهدان –  نیمسال اولپردیس خودگردان  ( بین الملل ) علوم پزشکی بندرعباسپردیس خودگردان  ( بین الملل ) علوم پزشکی بندرعباس

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی رشته پزشکی پردیس خودگردان  کنکور ۹۵ – ۹۶ در منطقه ۲

     حداقل درصد دروس و رتبه لازم قبولی رشته پزشکی پردیس خودگردان ( بین الملل ) کنکور ۹۵ – ۹۶  در منطقه ۲
ادبیات فارسی۷۴%۷۰%۴۴%۶۴%۵۶%
عربی۵۵%۶۷%۲۰%۷۲%۴۸%
دین و زندگی۸۲%۸۰%۷۵%۶۰%۷۲%
زبان انگلیسی۵۹%۲۶%۸۰%۵۴%۵۹%
زمین شناسی۰%۰%-۲%۰%۰%
ریاضی۳۹%۳۷%۱۷%۳۳%۵۶%
زیست شناسی۵۵%۲۹%۶۸%۵۶%۵۲%
فیزیک۲۷%۵۲%۶۲%۴۲%۴۳%
شیمی۳۴%۶۰%۳۴%۳۹%۳۵%
رتبه در منطقه ۲۴۳۶۹۴۳۵۹۴۳۵۱۴۳۳۹۴۳۲۴
رتبه کشوری۹۱۹۳۹۱۷۰۹۱۴۹۹۱۲۴۹۰۹۹
شهر محل سکونتگرگانبجنوردکاشمربابلکرمان
رشته محل قبولیپردیس خودگردان  ( بین الملل ) علوم پزشکی زا%۸

منبع

برچسب ها:
لینک کوتاه این مطلب:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد