آخرین درصد و رتبه های قبولی فیزیوتراپی (روزانه)

به نقل از (کنکور وی آی پی (اخبار کنکور)-تکنیک، جزوه و منابع کنکور))

در این مقاله سعی ما بر این است که در وهله ی اول رشته ی فیزیوتراپی را خدمت شما معرفی کنیم.و در مرحله ی بعد در مورد درصدها و رتبه های مورد نیازجهت قبولی  در این رشته  مفصل صحبت می کنیم.

معرفی رشته فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یکی از رشته های توانبخشی است. فیزیوتراپی می تواند جهت توانبخشی و کمک به بیماران، جامعه ی ما را از زمین گیر شدن و ناتوان شدن نجات دهد.فیزیوتراپی، شاخه ای از علم پزشکی است که در آن برای توانبخشی بیماران از عوامل فیزیکی مثل گرما، سرما، الکتریسیته، نور و عوامل مکانیکی و ورزش کمک گرفته می شود.فیزیوتراپی دارای سه‌ مقطع‌ تحصیلی‌ کارشناسی‌ پیوسته‌، کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته‌ و دکتری‌ است‌. دوره ی کارشناسی چاهار سال و دوره ی کارشناسی ارشد در این رشته دو سال می باشد.

تاریخچه ی فیزیوتراپی در ایران

انجمن فیزیوتراپی با تاریخچه تأسیس اولین مرکز آموزش فیزیوتراپی کشور یا به عبارت دیگر تاریخچه فیزیوتراپی ایران به علت همزمانی فعالیت و به علت یکی بودن پیشگامان آن پیوندی تفکیک ناپذیر دارند. اگر چه تاریخچه فیزیوتراپی در جهان با جنگ هم پیوند دارد ولی امروز که به گذشته نگاهی می اندازیم، اگر هم آن جنگ های تأثیر گذار هم رخ نمی داد فیزیوتراپی بازهم به تکامل خود ادامه میداد.

فیزیوتراپی از علمی سود می برد که تاریخچه اش از طب مدرن امروز قویتر و قدیمی تر است، فیزیوتراپی هم ، با طب مدرن همگام بوده است و به نظر می رسد اگر تمام دلائل تکامل فیزیوتراپی در جهان را که به عنوان یکی از ارکان سلامت جامعه پذیرفته شده ردیف هم قرار دهیم، مؤثر بودن، نداشتن عوارض،‌ توجه به تکنیک های فیزیکال Physic و مهم تر ازاین ها به علت ارزان بودن فیزیوتراپی همیشه در حال گسترش و توجه سیاست گذاران سلامت و بهداشت و درمان کشور ها بوده و در آینده بیشتر خواهد شد.

امروز مراجعه به فیزیوتراپی برای بیماران نسبت به دیگر تخصص ها در اولویت و در خط مقدم درمان قرار گرفته و این تمایل به خاطر دوری از درمانهای شیمیایی و داروئی است و در آینده محبوب تر هم خواهد شد.
فیزیوتراپی با تمام گروههای پزشکی و تخصصی ارتباطی مستقیم و پیوندی اجتناب ناپذیر دارد و همین طبیعت نحوه کار و شرح وظائف باعث می شود در کنار این تخصص ها گاهی مستقل، گاهی همراه،‌ گاهی همگامی، گاهی مکمل ولی حضوری تأثیرگذار داشته باشیم.

ادامه تحصیل

فارغ‌ التحصیلان‌ در رشته فیزیوتراپی می‌توانند در رشته‌هایی مانند فیزیوتراپی، علوم‌ تشریح‌، آناتومی، فیزیولوژی و … ادامه‌ تحصیل‌ دهند.

فرصت شغلی

فارغ‌ التحصیلان‌ در این رشته می‌توانند در بیمارستانها، سازمان‌ بهزیستی، هلال‌ احمر، کلینیک‌های توانبخشی و سازمانهای مربوط‌ به‌ توانبخشی مشغول‌ به‌ کار شوند. همچنین‌ می‌توانند مطب‌ و مراکز توانبخشی خصوصی تأسیس‌ کنند. علاقه‌مندی شرط‌ مهمی برای موفقیت‌ و ادامه‌ تحصیل‌ در این‌ رشته‌ می‌باشد.

درصدها وترازهای لازم برای قبولی در رشته ی فیزیوتراپی کنکورسراسری ۹۶تجربی

در این مقاله سعی کردیم  حداقل درصد دروس و آخرین رتبه قبولی رشته فیزیوتراپی در کنکور سراسری ۹۵-۹۶ را براساس آمار انتخاب رشته ۹۵ قرار دهیم ولی این نکته را بخاطر داشته باشید که جداول زیر بر اساس آمار انتخاب رشته ۹۵ پیش بینی شده است تا یک دید کلی نسبت به رتبه ها و درصد های مورد نیاز جهت قبولی در رشته فیزیوتراپی داشته باشید. دانش آموزان باید به نحوی برنامه ریزی کنند که به قبولی ۱۰۰%برسند.

در جداول زیرطلاعاتی از کارنامه قبولی ۵ نفر آخر هر یک از مناطق (۱ و ۲ و ۳) آورده شده است که براساس  اطلاعات در دسترس در کنکور سراسری ۹۵ توانسته‌اند در رشته فیزیوتراپی در دانشگاه دولتی روزانه مورد پذیرش قرار گیرند و این درصد ها وتراز ها تخمینی می باشند چراکه با کاهش یا افزایش ظرفیت های قبولی ممکن است این پیش بینی دچار تغییر شود. ولی می توانیم این نوید را به شما بدهیم که اگر درصدها ورتبه شما بهتر از جداول زیر باشد شانس زیادی برای قبولی در رشته ی فیزیوتراپی داشته باشید.

مطلب پیشنهادی
برای اطلاع از رتبه ی آخرین فرد قبولی رادیولوژی و فیزیوتراپی در شهر های مختلف به مطلب “رتبه ی آخرین فرد قبولی رادیولوژی و فیزیوتراپی در شهر های مختلف” مراجعه نمایید.
مطلب پیشنهادی
برای اطلاع از آخرین درصد و رتبه های قبولی رشته ی فیزیوتراپی پردیس خودگردان به مطلب “آخرین درصد و رتبه های قبولی رشته ی فیزیوتراپی پردیس خودگردان” مراجعه نمایید.

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی رشته فیزیوتراپی دانشگاه دولتی کنکور ۹۵ – ۹۶ در منطقه۱

     حداقل درصد دروس و رتبه لازم قبولی رشته فیزیوتراپی دولتی کنکور ۹۵ – ۹۶  در منطقه ۱
ادبیات فارسی۶۶%۵۵%۵۴%۵۸%۶۷%
عربی۹۱%۶۰%۶۲%۵۵%۴۷%
دین و زندگی۷۶%۸۲%۶۷%۸۲%۶۴%
زبان انگلیسی۴۷%۶۸%۴۲%۵۶%۳۸%
زمین شناسی۰%۰%۰%۰%۰%
ریاضی۳۴%۶۳%۳۷%۲۴%۵۶%
زیست شناسی۵۰%۵۷%۵۸%۵۳%۵۷%
فیزیک۴۵%۳۷%۴۶%۶۷%۵۰%
شیمی۴۱%۲۹%۵۴%۴۸%۳۹%
رتبه در منطقه ۱۲۴۷۹۲۴۰۲۲۲۷۰۲۲۲۷۲۱۶۷
رتبه کشوری۷۸۰۵۷۵۱۸۷۰۲۳۶۸۸۴۶۶۴۸
شهر محل سکونتمشهدتهرانتهرانمشهدفراشبند
رشته محل قبولیفیزیوتراپی کرمانفیزیوتراپی جندی شاپور-اهوازفیزیوتراپی سمنانفیزیوتراپی مشهدفیزیوتراپی جندی شاپور-اهواز

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی رشته فیزیوتراپی دانشگاه دولتی کنکور ۹۵ – ۹۶ در منطقه ۲

     حداقل درصد دروس و رتبه لازم قبولی رشته فیزیوتراپی دولتی کنکور ۹۵ – ۹۶  در منطقه ۲
ادبیات فارسی۶۷%۶۷%۶۳%۴۸%۵۸%
عربی۷۲%۵۴%۶۲%۸۶%۴۸%
دین و زندگی۵۹%۹۶%۶۰%۶۶%۷۶%
زبان انگلیسی۳۰%۳۴%۷۱%۶۰%۳۸%
زمین شناسی۰%۰%۰%۰%۱۰%
ریاضی۳۴%۲۸%۳۳%۴۲%۳۲%
زیست شناسی۶۱%۴۶%۶۲%۵۵%۶۰%
فیزیک۲۹%۳۶%۲۹%۷۰%۵۳%
شیمی۴۴%۵۰%۴۵%۲۸%۴۲%
رتبه در منطقه ۲۴۰۸۷۴۰۷۹۳۸۳۰۳۸۲۱۳۷۹۹
رتبه کشوری۸۵۸۰۸۵۶۹۸۰۱۲۷۹۹۸۷۹۴۴
شهر محل سکونتیزدفلاورجانکرجنیشابورسبزوار
رشته محل قبولی  ( روزانه )فیزیوتراپی جندی شاپور-اهوازفیزیوتراپی جندی شاپور-اهوازفیزیوتراپی زاهدانفیزیوتراپی زاهدانفیزیوتراپی زاهدان

حداقل درصد دروس و آخرین رتبه لازم جهت قبولی رشته فیزیوتراپی دانشگاه دولتی کنکور ۹۵ – ۹۶ در منطقه ۳

     حداقل درصد دروس و رتبه لازم قبولی رشته فیزیوتراپی دولتی کنکور ۹۵ – ۹۶  در منطقه ۳
ادبیات فارسی۶۴%۴۷%۵۹%۵۸%۶۳%
عربی۷۰%۴۳%۱۹%۶۲%۴۲%
دین و زندگی۴۷%۶۳%۶۲%۸۰%۸۲%
زبان انگلیسی۵۸%۳۵%۱۰%۴۲%۱۲%
زمین شناسی۲%۰%۰%۰%۰%
ریاضی۳۰%۱۶%۴%۳۶%۳۵%
زیست شناسی۵۰%۵۸%۶۳%۵۴%۵۶%
فیزیک۳۹%۳۸%۴۰%۴۷%۳۶%
شیمی۴۹%۶۵%۴۳%۳۶%۴۶%
رتبه در منطقه ۳۲۰۶۰۱۹۶۳۱۹۴۲۱۹۱۹۱۸۵۹
رتبه کشوری۱۰۴۰۸۱۰۰۱۷۹۸۸۵۹۷۶۷۹۴۶۸
شهر محل سکونتنورآبادایوان غربباغملکآبدانانمسجد سلیمان
رشته محل قبولیفیزیوتراپی جندی شاپور-اهوازفیزیوتراپی اصفهانفیزیوتراپی جندی شاپور-اهوازفیزیوتراپی جندی شاپور-اهوازفیزیوتراپی اصفهان

منبع

برچسب ها:
لینک کوتاه این مطلب:

به اشتراک بگذارید :

اخبار قبل و بعد
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد