منابع کنکور تجربی ۹۷

به نقل از (کنکور وی آی پی (اخبار کنکور)-تکنیک، جزوه و منابع کنکور))

تلاش و پشتکار لازمه ی تحصیلات عالی است . هر دانش آموز باید سبک و شیوه ی یادگیری خود را بشناسد . افراد مختلف از روش های مختلفی برای یادگیری استفاده می کنند و هرگز یک روش یکسان برای هر شخص جوابگو نمی باشد . امروزه انتخاب منابع خوب به عنوان کتاب کمک آموزشی مناسب برای شرکت در کنکور ۹۷ ، به دغدغه ای بزرگ برای دانش آموزان و والدین آن ها تبدیل شده است . در این مقاله برای کسانی که قصد ثبت نام کنکور سراسری ۹۷ در رشته تجربی را دارند ، منابع کنکور تجربی ۹۷ که توسط سازمان سنجش معرفی شده است را معرفی می کنیم . علاوه بر آن منابع کمک آموزشی رشته تجربی که در بازار موجود می باشد را به متقاضیان کنکور تجربی ۹۷ معرفی می کنیم . اولین اقدام برای شرکت در کنکور سراسری ۹۷ ، بعد از برنامه ریزی کنکور ۹۷ ، خرید منابع مفید می باشد .

” هر درس یک منبع ، همین برای رتبه ۱ شدن کافیست “

منابع دروس عمومی کنکور تجربی ۹۷

همان طور که می دانید ، برای شرکت در کنکور سراسری تجربی ۹۷ باید منابع دروس عمومی و دروس تخصصی را مطالعه کرد .
دروس عمومی گروه تجربی به شرح زیر اند :
۱٫ ادبیات فارسی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب ادبیات فارسی ۲ ( ۹۴ ) ، ادبیات فارسی ۳ ( ۹۵ ) ، زبان و ادبیات عمومی فارسی پیش دانشگاهی ( ۹۶ ) و زبان فارسی ۳ ( ۹۵ ) می باشند .
منابع معرفی شده توسط گروه مشاوره هیوا کتب ادبیات فارسی ۵ گنج انتشارات مهر و ماه ، تست انتشارات نشر الگو و زبان فارسی انتشارات دریافت با تالیف آقای هامون سبطی می باشند .

۲٫ زبان عربی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب عربی ۲ ( ۹۴ ) و عربی ۳ ( ۹۵ ) می باشند .
منابع معرفی شده توسط گروه مشاوره هیوا کتاب آموزش زبان عربی به زبان ساده انتشارات مبتکران چاپ ۲۳ به بعد با تالیف ایاد فیلی می باشد .

۳٫ معارف اسلامی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب قرآن و تعلیمات دینی ۲ ( ۹۴ ) ، قرآن و تعلیمات دینی ۳ ( ۹۵ ) و معارف اسلامی پیش دانشگاهی ( ۹۶ ) می باشند .
منبع معرفی شده توسط گروه مشاوره هیوا کتاب دین و زندگی نقره ای گاج می باشد .

۴٫ زبان انگلیسی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب زبان انگلیسی ۳ ( ۹۵ ) ، زبان انگلیسی ۱ و ۲ پیش دانشگاهی ( ۹۶ ) می باشند .
منبع معرفی شده توسط گروه مشاوره هیوا ۳ جلد کتاب ۴ جلدی زبان انگلیسی نوشته آقای کیاسالار از انتشارات شبقره می باشد که جلد چهارم آن ( مورد نیاز برای متقاضیان شرکت در آزمون آیلتس ) نیاز نیست .
لازم به ذکر است نام انتشارات هایی که در بالا ذکر شده ، به ترتیب اولویت می باشد

 

منابع دروس اختصاصی کنکور تجربی ۹۷

منابع دروس اختصاصی کنکور تجربی ۹۷ توسط سازمان سنجش اعلام شده و تعدادی دیگر توسط مشاوران گروه مشاوره تحصیلی هیوا از بین کتاب های مفید انتشار یافته موجود در بازار ذکر شده است . در ادامه به منابع دروس اختصاصی کنکور تجربی ۹۷ اشاره می کنیم .
دروس اختصاصی به شرح زیر است :
۱٫ زیست شناسی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب زیست شناسی و آزمایشگاه ۱ ( ۹۴ ) ، زیست شناسی و آزمایشگاه ۲ ( ۹۵ ) ، زیست شناسی پیش دانشگاهی ( ۹۶ ) می باشند .
منابع معرفی شده توسط گروه مشاوره هیوا کتب زیست شناسی انتشارات خیلی سبز – مولفان کمیل و ابوذر نصری و برای درک بهتر از فصل ژنتیک ، انتشارات تخته سیاه – مولف دکتر آرامفر و برای تست زنی ، انتشارات نشر الگو – مولف اشکان هاشمی می باشند .

۲٫ زمین شناسی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب زمین شناسی ۳ ( ۹۵ ) و علوم زمین پیش دانشگاهی ( ۹۶ ) می باشند .
منبع معرفی شده توسط گروه مشاوره هیوا کتاب کمک آموزشی زمین شناسی انتشارات خیلی سبز می باشد .

۳٫ ریاضی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب هندسه ۱ ( ۹۴ ) ، ریاضیات ۲ ( ۹۴ ) ، آمار و مدلسازی ( ۹۵ ) ، ریاضیات ۳ ( ویژه رشته تجربی ) ( ۹۵ ) ، ریاضیات عمومی ۱ و ۲ پیش دانشگاهی ( ۹۶ ) می باشند .
منابع معرفی شده توسط گروه مشاوره هیوا کتاب کمک آموزشی ریاضی انتشارات مهر و ماه با تالیف آقای میرجلیلی می باشد .

۴٫ فیزیک :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب فیزیک ۱ و آزمایشگاه ( ۹۳ ) ، فیزیک ۲ و آزمایشگاه ( ۹۴ ) ، فیزیک ۳ و آزمایشگاه ( ۹۵ ) و فیزیک علوم تجربی پیش دانشگاهی ( ۹۶ ) می باشند .
منابع معرفی شده توسط گروه مشاوره هیوا کتب فیزیک گاج نقره ای – مولف بهروز نادری نژاد محمد آهنگر و تست انتشارات نشر الگو می باشند .

۵٫ شیمی :
منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش کتب شیمی ۲ و آزمایشگاه ( ۹۴ ) ، شیمی ۳ و آزمایشگاه ( ۹۵ ) ، شیمی پیش دانشگاهی ( ۹۶ ) می باشند .
منابع معرفی شده توسط گروه مشاوره هیوا کتب شیمی ۲ مبتکران – مولف مهندس بازرگان و شیمی ۳ و شیمی پیش دانشگاهی انتشارات خیلی سبز – مولفان نیما سپهری و محمد مرعشی می باشند .
لازم به ذکر است نام انتشارات هایی که در بالا ذکر شده ، به ترتیب اولویت می باشد
” کتاب های درسی ، مهم ترین منبع سوالات کنکور سراسری “

توصیه هیوا در انتخاب منابع کنکور تجربی ۹۷

انتخاب منابع کمک آموزشی و تستی ، کار دشواری است ، باید وضعیت درسی هر شخص و روش مطالعه هر درس مورد بررسی قرار گیرد . پس بهتر است برای انتخاب دقیق منابع کمک آموزشی با مشاورین مشورت کنید .
با توجه به ریتم سوالات کنکور سراسری تجربی در سال های گذشته ، به متقاضیان توصیه می شود که در ابتدا ، کتب درسی را با دقت فراوان و تمرکز بالا مطالعه کنند سپس از کتاب های کمک آموزشی استفاده کنند . داوطلبان گرامی با مطالعه دقیق کتاب های درسی و درک عمیق مطالب آن ها ، می توانند نتیجه مطلوب خود را در کنکور سراسری ۹۷ کسب کنند .
اگر متقاضی شرکت در کنکور تجربی در سال های گذشته فارغ التحصیل شده است و قصد خرید کتاب های درسی را دارد ، باید به سال چاپ آن که در منابع بالا درون پرانتز ذکر شده ، توجه کند . شاید برای همه جالب باشد تا بدانند که نیازی به خرید تمامی کتاب های کمک آموزشی معرفی شده نیست . تمرکز بر کتاب درسی و استفاده از یک کتاب کمک آموزشی برای متقاضی کفایت می کند . اگر یک کتاب کمک آموزشی از کتب ذکر شده در بالا را دارید ، نیازی به خرید مابقی آن ها نیست . اگر تا کنون اقدام به خرید کتاب های کمک آموزشی نکردید ، بهتر است اول کتبی را بخرید که انتشارات آن ها در ابتدا ذکر شده است . در صورتی که در انتخاب کتاب یا انتخاب نوع ناشر به مشکلی برخوردید ، می توانید جواب سوالات خود را با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا بیابید . لزومی ندارد همیشه درس خواندن جدی گرفته شود ، گاهی اوقات لازم است تا دانش آموز از خلاقیت های خود استفاده کرده تا از درس خواندن لذت ببرد . عمل کردن به روش ذکر شده سبب می گردد تا وی در درس خواندن به فردی خستگی ناپذیر تبدیل شود . در آخر لازم است که بگوییم خواندن دقیق یک کتاب بهتر از خواندن ناقص و سرسری چندین کتاب است . در نهایت پیشنهاد گروه مشاوره تحصیلی هیوا این است که در انتخاب منبع خوب تسریع بخشید و بعد از برنامه ریزی کنکور تجربی ۹۷ ، درس خواندن منظم را آغاز کنید و در انتخاب کتاب های کمک آموزشی تعجیل کنید . مطمئن باشید که با انتخاب یک منبع و تلاش مستمر ، نتیجه خوبی از تلاش های خود خواهید دید .
حال اگر می خواهید با قدم های بعدی برای طی کردن این مسیر دشوار آشنا شوید مقالات روش صحیح تست زدن در کنکور ، تاثیر معدل در کنکور سراسری ۹۷ ، انتخاب رشته کنکور ۹۷ ، نرم افزار تخمین رتبه کنکور سراسری ، انتخاب رشته کنکور سراسری ، نرم افزار انتخاب رشته و انتخاب رشته مجازی دانشگاه آزاد می تواند برای شما راهگشا باشد .

منبع

لینک کوتاه برای دسترسی به این مطلب : http://konkurvip.ir/?p=6357کانال تلگرام کنکور وی آی پی
برچسب ها:

:: روش های مطالعه