تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان - کنکور | مشاوره کنکور | انتخاب رشته | کارشناسی ارشد | پزشکی | کتاب

خبرهای ویژه

» تحصیل در خارج » تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ - ۲۰:۱۸

 کد خبر: 1339
 696 بازدید

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان

آذربایجان در سواحل غربی دریای خزر در جنوب شرقی قفقاز واقع شده است.این  منطقه کوهستانی، تنها حدود ۷ درصد از زمین های قابل کشت دارد. عمده کشاورزی این منطقه در حومه دره کورا و رودخانه آن است. نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و کشورهای مستقل مشترک المنافع شرقی، آذربایجان سطح بالایی از توسعه انسانی، توسعه […]

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان

آذربایجان در سواحل غربی دریای خزر در جنوب شرقی قفقاز واقع شده است.این  منطقه کوهستانی، تنها حدود ۷ درصد از زمین های قابل کشت دارد. عمده کشاورزی این منطقه در حومه دره کورا و رودخانه آن است. نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و کشورهای مستقل مشترک المنافع شرقی، آذربایجان سطح بالایی از توسعه انسانی، توسعه اقتصادی و سواد، و همچنین به عنوان نرخ پایین بیکاری رسیده است. جمهوری آذربایجان بزرگترین کشور در منطقه قفقاز به سمت جنوب است و از شمال به روسیه، از شمال به گرجستان، شمال غرب به ارمنستان، و ایران است.  و از شرق با دریای خزر هم مرز می باشد. این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان در اختیار شما قرار می دهد.

تورم به ۱۶٫۶ درصد در سال ۲۰۰۷ رسیده و منجر به انرژی و رشد سریع آذربایجان شده است، تورم مزمن در اوایل این دهه بررسی شد، منجر به انتشار یک ارز جدید گشت.

جمهوری آذربایجان به طور رسمی تا چندین سال پیش جزو شوروی سوسیالیستی و بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود.

در کنار روش های متعدد مهاجرتی نظیر مثل اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق کار یا اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در برخی کشور ها و … از جمله بهترین روش های مهاجرت به آذربایجان مهاجرت از طریق مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل می باشد.در تمام این روش ها شخص پس از چند سال اقامت می تواند تابعیت یا شهروندی آذربایجان را اخذ نماید.

مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از ۱۸ سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است. تحصیل در آذربایجان بدون مدرک زبان ممکن نیست، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است. شرایط تحصیل در آذربایجان در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان ترکی آذربایجانی و انگلیسی می باشد.

شرایط اعزام دانشجو تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان

آذربایجان در مرز گرجستان و روسیه واقع شده است و بخشی از کشورهای شرق اروپا است. قبلا بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود و پس از آن در سال ۱۹۹۵ از این کشور جدا شد. این کشور باستانی زیبا بین دیواره های باکو توسط دریای خزر و کوههای قفقاز محدود شده است. دانشگاه هایی در پایتخت این کشور و دیگر شهرستانهای این کشور در حال رشد سریع است. بهترین بخش این کشور آب و هوای آن است که بسیار معتدل و گرم در است در مقایسه با دیگر کشورهای شرق اروپا که دمای آن بین (- ۱۰ درجه ۳۰ درجه) است.

مطالعه اتباع خارجی در جمهوری آذربایجان، توسط “مقررات اتباع خارجی در دانشگاه های جمهوری آذربایجان برای تحصیل دانشجویان بین المللی” تایید شده و توسط تصمیم شماره ۵۶ مورخ ۲۰۰۱/۱/۶ از کابینه وزرا تنظیم می شود.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان

با توجه به مقررات مشابه، برای شهروندان خارجی که برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان مراجعه میکنند با افراد بومی وجود دارد، و از آنجا که آنها زبان این کشور را نمی دانند، آموزش های اصلی پس از آموزش زبان آغاز میگرددد. فقط، با هدف پیاده سازی آموزش زبان مربوطه به اتباع خارجی در دانشگاه های جمهوری آذربایجان، دانشکده آموزش، ادارات و در ۱۷ دانشگاه صورت میگیرد.

خارجی هایی که سند آموزش و پرورش، مناسب برای سطح برنامه های آموزشی مربوط مربوطه در جمهوری آذربایجان را دارا هستند، در دوره های آموزشی با هدف بهبود دانش زبان میتوانند باز در این دوره ها شرکت کنند. پس از پایان دوره آموزشی، دانشجویان بایستی امتحان پایانی را با موفقیت بگذرانند، گواهینامه های معتبر دولتی در پایان آموزش به شخص داده می شود. پس از اخذ این گواهی نامه، شخص خارجی می تواند برای سطوح آموزشی برای تحصیل در دانشگاه اقدام کند.

خارجی ها و افرادی متقاضی دوره های کارشناسی ارشد هستند داشتن مدرک کارشناسی با در نظر گرفتن الزامات قوانین الزامی است، در (کارشناسی ارشد) دانشگاه درجه دو اتباع خارجی با مدرک لیسانس از دانشگاه های فراتر از جمهوری آذربایجان و افرادی که شهروندی این کشور را دارند در آزمون کارشناسی ارشد نیاز به پاس کردن قسمت زبان ندارند اما افراد خارج از آذربایجان بایستی پس از آموزش زبان می توانند وارد این دوره ها شوند. شهروند خارجی متقاضی مدرک کارشناسی ارشد، باید مدرک لیسانس خود را آماده داشته باشند.

فقط یک بخش کوچک از مطالعات خارجی با توجه به حساب دولتی مربوطه محاسبه میگردد، اصول پرداخت تحت شرایط امضا شده توسط دانشگاه می باشد. دانش آموزان خارجی از شهروندان کشورهای همسایه در جمهوری آذربایجان، شهروندان کشورهای اروپایی، آمریکا، ژاپن، چین، هند، آرژانتین و چند کشور عربی در این کشور وجود دارد. تحصیل شهروندان خارجی در جمهوری آذربایجان، در تخصص های مانند پزشکی، اقتصاد، انسان دوستانه و فنی می باشد.

افراد خارجی در جمهوری آذربایجان برای تحصیل هم زمان، باید قوانین اقامت در کشور را مطالعه و مشاهده کنند. خارجی ها، باید قوانین ورودی کشور و قلمرو دولتی را قبل از مهاجرت قبل و ورود به کشور به منظور عدم نقض قوانین موجود در خاک این کشور مطالعه کنند.

دانشگاه پزشکی مهم آذربایجان

دانشگاه مهم عبارتند از:

 • دانشگاه دولتی باکو
 • آکادمی دولتی نفت شناسی جمهوری آذربایجان (ASOA)
 • دانشگاه قفقاز
 • دانشگاه خزر
 • دانشگاه فنی آذربایجان
 • موسسه آموزشی زبان میرزا فتحعلی آخوندزاده
 • دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان
 • آکادمی موسیقی باکو حاجی اوزیر
 • آکادمی ملی علوم جمهوری آذربایجان

که از بین این دانشگاه ها تنها دانشگاه مورد تایید وزارت علوم و بهداشت ایران دانشگاه خزر می باشد.

موسسه مهاجرت به آذربایجان برگزیده اصطهباناتی با داشتن وکیل مهاجرت به آذربایجان می توانند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به تحصیل در آذربایجان کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به آذربایجان به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان

بسیاری افراد جهت مهاجرت به آذربایجان معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد روش های دیگر نظیر ویزای کار و سرمایه گذاری نیز وجود دارند. تابعیت آذربایجان از طریق تولد فرزند در این کشور وجود ندارد.

دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان

آذربایجان دارای یکی از بزرگترین و برجسته موسسات آموزشی دانشگاه علوم پزشکی است. نام یکی از این دانشگاه ها (AMU) می باشد که در سال ۱۹۳۰ تاسیس شد. این دانشگاه دارای ۷ دانشکده (پزشکی عمومی، اطفال، پزشکی و زیست شناسی پزشکی، دندانپزشکی، طب نظامی و داروسازی) می باشد. در حال حاضر ۸۰۰۰ دانشجو، از جمله دانشجویان بین المللی، در دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان تحصیل می کنند.  ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان با یکدیگر متفاوت باشند.

کسب مدرک MBBS  از دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان

نام: دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان

 • شهریه: ۲۸٫۸ لاکز، روپیه
 • مدت زمان: ۶ سال است.
 • مهلت درخواست: ۲۰اوت.
 • وضعیت MCI: تأیید (فهرست MCI تایید دانشگاه)

است طیف گسترده ای از دانشگاه های  پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان وجود دارد. پزشکی جمهوری آذربایجان حدود ۸۵ سال پیش در سال ۱۹۳۰ تاسیس شد و دارای تجربه گسترده در آموزش علوم پزشکی با درجه MD و به عنوان یکی از بهترین دانشگاه در جمهوری آذربایجان است. برنامه درسی برای MBBS در جمهوری آذربایجان در این دانشگاه  خاص وجود دارد. به طوری که برای آماده سازی دانش آموزان برای آزمون ۱ USMLE-نیز فعالیت میکند.

این دانشگاه دارای ۷۴ بخش مختلف برای آموزش تخصصی به دانشجویان می باشد. در حال حاضر ۱۲۰۰ دانشجویان بین المللی از ۲۱ کشور مختلف در این دانشگاه وجود دارد. برنامه MD 6 سال به طول می انجامد (سطح کارشناسی معادل MD و  MBBS است) و به زبان انگلیسی انجام می شود. این دانشگاه دارای بیمارستان  متصل به خود می باشد. آموزش پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان با تمرکز ویژه بر روی نظام آموزش و پرورش جمهوری آذربایجان MBBS است که به شدت در سراسر جهان مشهور است.

این برنامه ۶ ساله شامل دوره های زبان روسی است در حالی که نیاز به گواهی تسلط به زبان انگلیسی و با IELTS با حداقل نمره ۵٫۵ برای پذیرش می باشد. این برنامه شامل ۱ سال کارآموزی در باکو و یا ۱ سال کارآموزی در ایالات متحده آمریکا می باشد. اگر دانش جویان آزمون ۱USMLE- خود را قبل از ۵ سال پاس کنند، می توانند یک فرصت طلایی برای ورود به  ۲CK / CS USMLE- در طول کارآموزی در ایالات متحده آمریکا که منجر به یک گزینه اقامت در ایالات متحده آمریکا تبدیل شود را به دست آورند.

MBBS در جمهوری آذربایجان در یکی از دانشگاه های برتر در اروپا یعنی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان ارائه می شود. به غیر از آن دانشگاه ها جمهوری آذربایجان، یک لیست بزرگ از دانشگاه های جمهوری آذربایجان مانند دانشگاه فنی جمهوری آذربایجان، دانشگاه زبان جمهوری آذربایجان، دانشگاه اقتصاد ایالتی جمهوری آذربایجان، دانشگاه بین المللی دولتی جمهوری آذربایجان، دانشگاه ایالتی آذربایجان و بسیاری از دانشگاه های برتر در آذربایجان زیر نظر این دانشگاه می باشد.

دانشگاه های تحت WHO به عنوان دسته بندی B +  می باشند و قطعا برای دانش جویان خارجی مناسب است.

تعدادی از مزایای تحصیل MBBS در جمهوری آذربایجان

 • تست غربالگری FMGE / MCI (آنلاین) از جمله آزمون ساختگی مربیگری.
 • هزینه هزینه شهریه پایین برای MBBS خارج از کشور.
 • فرایند پذیرش ساده آنلاین بدون هر گونه آزمون ورودی و یا هر آزمون پذیرش.
 • آموزش با کیفیت بالا به زبان انگلیسی در برنامه MBBS در جمهوری آذربایجان تدریس می شود.
 • دانشکده های پزشکی برای MBBS جمهوری آذربایجان در میان بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد.
 • دانشجویان هندی برای استفاده از MBBS در جمهوری آذربایجان واجد شرایط به نظر می رسند برای امتحانات صدور مجوزهای مختلف از جمله آزمون MCI غربالگری، ۱USMLE -، PLAB  تحت نظر انگلستان و غیره صورت میگیرد.
 • گرفتن پذیرش در سطح پزشکی PG بسیار آسان تر از MBBS در جمهوری آذربایجان در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان می باشد در مقایسه با گرفتن پذیرش در برنامه های PG پزشکی در دیگر کشورها ساده تر است.
 • هزینه زندگی در جمهوری آذربایجان نسبت به هر کشور دیگری بسیار کم است. ایالات متحده هزینه ای بین ۱۳۰ $ در هر ماه (۸،۰۰۰ روپیه) دارد نسبت به هزینه زندگی در اوکراین دارد.
 • جمهوری آذربایجان شرایط آب و هوای معتدل در مقایسه با دیگر کشورهای دیگر ارائه دارد.
 • دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با مبلغ تمکن یا ساپورت مالی سفارت را به دست آورید.
 • و همچنین به علت اینکه یکی از موارد بسیار مهم در امر مهاجرت هزینه می باشد از قبل از هزینه زندگی دانشجویی درآذربایجان مطلع گردید.

شرایط ورود و پذیرش:

MBBS  جمهوری آذربایجان موضوع داغ بحث های اخیر در میان دانش آموزانی است که تمایل به ادامه تحصیلات  MBBS  خود در خارج از کشور و به طور خاص در اروپا دارند می باشد. دانش آموزان خارجی با داشتن مدرک دانشگاهی پایین تر که هنوز هم مایل به بالا بردن کیفیت بالاتر و هزینه پایین تر MBBS  دارند بایستی برنامه های جمهوری آذربایجان برای ادامه دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان انتخاب کنید. حتی دانش آموزان با ممکن است با پرداخت هزینه درخواست برای اعمال و پذیرش در اینجا از طریق MOKSH  اقدام کنند.

هزینه های تحصیل MBBS پزشکی و دندانپزشکی در آذربایجان

TOTAL BUDGET FOR MBBS AT Azerbaijan Medical University, Azerbaijan
سال-۱سال-۲سال-۳سال-۴سال-۵سال-۶کل
شهریه۴۸۰,۰۰۰۴۸۰,۰۰۰۴۸۰,۰۰۰۴۸۰,۰۰۰۴۸۰,۰۰۰۴۸۰,۰۰۰۲,۸۸۰,۰۰۰
اقامت گاه۷۰,۰۰۰۷۰,۰۰۰۷۰,۰۰۰۷۰,۰۰۰۷۰,۰۰۰۷۰,۰۰۰۴۲۰,۰۰۰
هزینه های زندگی۵۰,۰۰۰۵۰,۰۰۰۵۰,۰۰۰۵۰,۰۰۰۵۰,۰۰۰۵۰,۰۰۰۳۰۰,۰۰۰
دیگر۱۰,۰۰۰۱۰,۰۰۰۱۰,۰۰۰۱۰,۰۰۰۱۰,۰۰۰۱۰,۰۰۰۶۰,۰۰۰
کل۶۱۰,۰۰۰۶۱۰,۰۰۰۶۱۰,۰۰۰۶۱۰,۰۰۰۶۱۰,۰۰۰۶۱۰,۰۰۰۳,۶۶۰,۰۰۰

هزینه ها به طور کلی در محدوده +/-۱۰  محاسبه میگردند.

هزینه ساختار MBBS  و هزینه جمهوری آذربایجان در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان در جدول بالا آمده است. این هزینه کل مطالعهMBBS  در جمهوری آذربایجان می باشد. هزینه خدمات MOKSH  برای مطالعه خارج از کشور با حساب خدمات (بلیط هوایی + ویزا + خوابگاه) می باشد. این امر به وضوح ثابت می کند که شهریه دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان کاملا مقرون به صرفه است.

هزینه ها مربوط به سال ۲۰۱۶ است.

 • U $ D 6800 هزینه استاندارد یک سال بدون محل اقامت است.
 • U $ D 7500 هزینه استاندارد یک سال با اقامت می باشد.

مهلت درخواست پذیرش دانشگاه پزشکی آذربایجان

آخرین مهلت ارسال درخواست پذیرش دانشگاه آذربایجان :

به منظور تضمین جای خود در  MBBS در برنامه های جمهوری آذربایجان به ویژه در دانشگاه علوم پزشکی جمهوری آذربایجان می باشد، شما واقعا باید به زمان ارسال درخواست خود را ارسال کنید. زمان ایده آل برای اقدام هر سال جمهوری آذربایجان همیشه قبل از ۱۵ژوئیه می باشد. روند پذیرش به طور عمده در رابطه با روند گرفتن ویزا ۲ ماه طول می کشد، و این نامه پذیرش وزارت آموزش و پرورش و کنسولگری آذربایجان صادر می شود. ویزا تنها بر اساس ارائه نامه دعوت صادر می شود. همانطور که در قوانین دانشگاه مشاهده کردید، دانشجو باید هزینه کامل دانشگاه را قبل از خروج پرداخت کند.

فرایند پذیرش در جمهوری آذربایجان

روند پذیرش در اینجا بسیار ساده است. فقط اسناد را ارسال کنید و یک ماه برای پاسخ آن صبر کنید باید بدانید که گرفتن پذیرش تضمین شده نیست. تنها چیزی که شما باید مراقبت آن باشید زمان ارسال درخواست است. اگر شما در زمان مشخص شده اقدام کنید، تکمیل فرآیند پذیرش باید در ۲۰ اوت ارسال گردد. سیستم پذیرش مستقیما شفافیت کامل برای دانشجویان متقاضی MBBS در جمهوری آذربایجان دارد. دانشجویان قادر به ردیابی پیشرفت سیستم پذیرش خود از طریق آخرین تکنولوژی است. پذیرش رایگان به طور کامل بدون هیچ زحمتی  در MBBS  جمهوری آذربایجان در حال حاضر برای دانشجویان در دسترس است.

 •     هزینه های دانشکده های پزشکی خصوصی تقریبا ۵۰٪ متغیر است.
 •     پذیرش دانشکده های پزشکی خصوصی سالانه به طور متوسط ۲/۳ درصد بالاتر می رود.
 •     اگر شما فقط خود را برای پذیرش دانشگاه های دولتی خود آماده کرده اند، پذیرش آنها بسیار دشوار است.
 •     لازم نیست به پرداخت حتی یک ریال (پنی) برای رزرو صندلی به جز هزینه های درخواست دانشگاه را پرداخت کنید.

زبان مورد نیاز تحصیل پزشکی آذربایجان

از آنجا که اکثر دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در جمهوری آذربایجان به هر دو آذری و روسی مسلط نیستند، دانشجویان تنها پس از ارسال اسناد و مدارک تکمیلی خود می توانند در دوره های آمادگی زبان دانشگاه مربوطه پذیرفته و در آن شرکت کنند.

در پایان مطالعه آماده سازی زبان توسط دانشجو، دانشجویان در امتحانات بایستی در صورت پایان موفقیت آمیز یک گواهی دریافت کنند. دانشجویان می توانند در سطح دانشگاه یا به صورت پرداخت هزینه جداگانه و هزینه های دولتی با توجه به اطلاع وزارت آموزش و پرورش مطالعه خود را آغاز کنند.

اطلاعات بورسیه تحصیلی آذربایجان

دانش آموزان واجد شرایط:

 • همه دانشجویان متقاضیان باید به عنوان دانشجویان بین المللی برای اهداف کمک هزینه اقدام کنند.
 • همه متقاضیان باید یک پیشنهاد در مقطع کارشناسی تمام وقت در دانشگاه بریستول ارسال کنند.
 • متقاضیان می توانند از هر رشته ای اقدام کنند.
 • دانش آموزان و دانشجویان تحت حمایت دریافت یکی از انواع بورسیه تحصیلی/ بیش از ۳۰۰۰ £ واجد شرایط را دریافت کنند.
 • در حال حاضر دانشجویان دانشگاه بریستول واجد شرایط دریافت بورسیه نیستند.

چگونگی ارسال درخواست

آخرین مهلت دریافت درخواست جمعه  ۱۰ ژوئن ۲۰۱۶ ساعت (۱۷:۰۰ به وقت بریتانیا) خواهد بود.

دانشجویان کارشناسی ارشد

دانشجویانی که یک پیشنهاد مطالع برنامه کارشناسی ارشد در دانشگاه بریستول دارند تا جمعه ۲۹ آوریل ۲۰۱۶ (ساعت ۱۷:۰۰ به وقت بریتانیا) می توانند اقدام کنند، به طور خودکار کمک هزینه تحصیلی کارشناسی ارشد به افرادی که سریعتر اقدام کنند تعلق میگیرد.

اسکان برای دانشجویان بین المللی در جمهوری آذربایجان:

محل اقامت یکی از چیزهای مهم برای برنامه ریزی برای افرادی که در حال برنامه ریزی برای تحصیل در خارج از کشور خود هستند می باشد. پیدا کردن یک مکان ویژه زندگی در شهرستانها بزرگتر آذربایجان مانند باکو بسیار آسان است. دانشجویان خارجی می توانند بین زندگی با یک خانواده محلی یا اجاره یک اتاق انتخاب کنند. شاید هزینه تنها کمی بیشتر زندگی در خوابگاه است باشد، اما امکان یادگیری بیشتر در مورد زبان و فرهنگ را برای شما فراهم میکند. جایگزین دیگر این است که در خوابگاه، باقی بمانند. خوابگاه معمولا در دانشگاه ها واقع شده و اساسا مبله می باشد.

دانشگاه هزینه های خوابگاه دانشجویی را فقط برای سال اول فراهم می کند و دانشجویان در اتاق های مشترک می مانند. ۲ یا ۳ دانش آموزان در هر اتاق، بسته به زمان ورود خود قرار میگیرند. اتاق ها دارای توالت و حمام مشترک بین هر ۲ تا ۴ اتاق می باشد. محل اقامت دارای اتاق های لابی و آشپزخانه در هر طبقه می باشد. کافه نیز در ساختمان های دانشگاهی در دسترس است، تا به راحتی بتوانید مواد غذایی کم هزینه را تهیه کنید. همچنین بسیاری از انواع مختلف رستوران ها و کافه ها خصوصی در اطراف دانشگاه وجود دارد. گرما، نور و آب همه در درون محل اقامت به عنوان بخشی از هزینه که دانشجو پرداخت میکند وجود دارد انتظار میرود غذاهای استاندارد نیز قابل تهیه باشند، تماس های تلفنی و حمل و نقل حدود ۵۰۰+ دلار در ماه هزینه دارد. آپارتمان شخصی تجاری برای دانشجویان در دسترس هستند و شاید مبلغ اضافی ۲۰۰-۴۰۰ دلار در هر ماه هزینه فرد بیشتر گردد.

اجازه کار پاره وقت دانشجویی در جمهوری آذربایجان

در مدت زمان تحصیل کار دانشجویی یکی از کمک های مالی است که دانشجویان می توانید دریافت کنند. در یک شکل از اشتغال، دانشجو می تواند به صورت پاره وقت و یا برای چند ساعت کار کند. ساعات کار کمتر از ۳۰ تا ۳۵ ساعت در هفته می باشد، در نتیجه دانش آموزان می توانند مقدار کافی زمان برای تمرکز بر روی مطالعات خود را نیز داشته باشند. هر منطقه دارای انواع مختلف فرصت ها برای مشاغل موجود برای دانشجویان می باشد. و بهتر است دانشجو حتما شغلی برای برطرف کردن نیاز های خود داشته باشد.

نکاتی برای دانشجویان

 • دانشجویان می توانند برای فرصت های شغلی پاره وقت در محل کالج خود اقدام کند.
 • گزینه هایی مانند کار در کافه تریا، کتابخانه، حمایت از بخش اداری برای دانشجویان موجود هستند.
 • علاوه بر این، همچنین می توانید شغل نزدیک به کالج و یا محل اقامت خود برای صرفه جویی در زمان داشته باشید.
 • دانش آموزان می توانند با همسالان خود که در حال حاضر کار میکنند، بپیوندند.
 • اشتغال پاره وقت یکی از بهترین گزینه های در دسترس برای دانشجویان است، زیرا تجربه کاری و حمایت مالی برای آنها فراهم می کند.
 • چند گزینه که دانش آموزان می توانند در خارج از ساختمان کالج خود دنبال کنند، اشتغال در یک پارک تفریحی، فروشگاه مواد غذایی، بازار، نمایشگاه ها، رستوران ها، پمپ های سوخت، و یا حتی کار در خانه، و غیره می باشد.

فرصت هایی کافی برای دانشجویان برای به دست آوردن کار وجود دارد.

لازم به ذکر است موسسه حقوقی اعزام دانشجو به آذربایجان برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) جزو بهترین موسسات حقوقی کشور می باشد، آماده پاسخگوی و مشاوره تلفنی (رایگان) و حضوری به شما دوست و هموطن عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

هموطنان متقاضی تحصیل در آذربایجان برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما در دفاتر تهران و شیراز ، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند با مراجعه یا تماس با موسسه ما به راحتی ویزای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آذربایجان را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در آذربایجان بپردازند. منبع توسعه گران مهر


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : تحصیل در خارج
دیدگاه کاربران کل نظرات :4
 • اعظم

  تاریخ : ۱۸ - بهمن - ۱۳۹۵

  سلام خسته نباشید دارو سازی در باکو هم مورد تایید است؟


  پاسخ

  • admin

   تاریخ : ۱۹ - بهمن - ۱۳۹۵

   سلام برشما
   از لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم میتوانید برسی کنید که دانشگاه مورد نظر شما مورد تایید است یا خیر.لیست در اخبار سایت موجود است.برسی نمایید


   پاسخ

 • اعظم

  تاریخ : ۱۸ - بهمن - ۱۳۹۵

  مورد تایید ایران؟


  پاسخ

 • اعظم

  تاریخ : ۳۰ - بهمن - ۱۳۹۵

  سلام خسته نباشید دوباره
  بررسی کردم،فقط دانشگاه خزر مورد تایید است
  اما نمیدونم داروسازی داره یا نه توی این دانشگاه؟


  پاسخ

ارسال دیدگاه