گرانترین دانشگاههای دنیا کدامند؟ - کنکور | مشاوره کنکور | انتخاب رشته | کارشناسی ارشد | پزشکی | کتاب

خبرهای ویژه

» تحصیل در خارج » گرانترین دانشگاههای دنیا کدامند؟

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۴ - ۹:۵۹

 کد خبر: 11581
 40 بازدید

گرانترین دانشگاههای دنیا کدامند؟

گرانترین دانشگاههای دنیا کدامند؟ به نقل از (کنکور وی آی پی (اخبار کنکور)-تکنیک، جزوه و منابع کنکور) همه می‌دانیم که برخورداری از تحصیلات مناسب پرهزینه است. در شرایطی که همگان از آینده‌شان بیم دارند، داشتن مدرک علمی مناسب و معتبر می‌تواند تا حدود زیادی تضمین کننده آینده شغلی باشد. اما اعتبار همه دانشگاه‌ها برابر نیست […]

گرانترین دانشگاههای دنیا کدامند؟

گرانترین دانشگاههای دنیا کدامند؟

به نقل از (کنکور وی آی پی (اخبار کنکور)-تکنیک، جزوه و منابع کنکور)

همه می‌دانیم که برخورداری از تحصیلات مناسب پرهزینه است. در شرایطی که همگان از آینده‌شان بیم دارند، داشتن مدرک علمی مناسب و معتبر می‌تواند تا حدود زیادی تضمین کننده آینده شغلی باشد. اما اعتبار همه دانشگاه‌ها برابر نیست و گزینه‌هایی برای افراد ثروتمند وجود دارد. ۱۰ مدرک دانشگاهی گران دنیا که اتفاقا همگی آنها در آمریکا ارائه می‌شوند، به ترتیب زیر است:

۱. دانشگاه وسلین(Wesleyan)

دوره رشته فیلم شناسی در این دانشگاه سالانه ۲۱۸ هزار و ۳۷۰ دلار هزینه در بر دارد. این دانشگاه که در کنکتیکات واقع شده است در سال ۱۸۳۱ توسط کلیسا تاسیس شده است و دانشجویانش را به انجام فعالیت‌های بشردوستانه و خدمات داوطلبانه تشویق می‌کند و در این امر موفق نیز بوده است.

۲. دانشگاه باکنل (bucknell)

برای تحصیل رشته بیوشیمی در این دانشگاه باید ۲۱۹ هزار و ۳۳۰ دلار پرداخت. این دانشگاه یک موسسه علوم انسانی است که در سال ۱۸۴۶ در پنسیلوانیا تاسیس شده است. تعداد رشته‌هایی که در این دانشگاه ارائه می‌شود نسبت به دیگر دانشگاه‌ها بیشتر است که بیش از ۵۰ رشته اصلی و ۶۰ زیرشاخه هستند. این دانشگاه دارای بیشترین فارغ التحصیل ورزشکار در کشور است. رشته بیوشیمی آینده شغلی بسیار خوبی دارد و تحصیل در این رشته می‌تواند بازدهی بالایی داشته باشد.

۳. دانشگاه کانکتیکات (Connenticut)

هزینه تحصیل در رشته‌های موسیقی و تکنولوژی در این دانشگاه ۲۱۹ هزار و ۹۵۰ دلار است. این دانشگاه خصوصی علوم انسانی که در سال ۱۹۹۱ بازتاسیس شد، تا سال ۱۹۶۹ مخصوص بانوان بوده است. با وجود این که رشته اقتصاد این دانشگاه شناخته شده و معروف است اما رشته‌های موسیقی و تکنولوژی در این دانشگاه پرهزینه است.

۴. دانشگاه وسار (Vassar)

تحصیل در رشته علوم رسانه در این دانشگاه ۲۲۳ هزار و ۵۲۵ دلار  خرج دارد. دانشگاهی با وسعت ۱۰۰۰ هکتار واقع در نیویورک که قبلا دخترانه بوده است و الان قریب به ۲۵ سال است که جزو برترین دانشگاه‌های آمریکاست.

۵. دانشگاه بارد(Bard)

برای تحصیل در رشته موسیقی در این دانشگاه باید ۲۷۱ هزار و ۳۷۵ دلار بپردازید. این دانشگاه در سال ۱۸۶۰ با نام سنت‌استیون(St. Stephen )  تاسیس شد. اصولا تحصیل در این دانشگاه پرهزینه است اما رشته موسیقی از همه گران‌تر است.

۶. دانشگاه سنت‌جان (St. John)

گرفتن مدرک علوم انسانی از این دانشگاه ۳۰۸ هزار و ۳۹۲ دلار هزینه دارد. این دانشگاه برخلاف دانشگاه وسار وسعت کمی دارد و در سال ۱۹۹۶ تاسیس شده است. این دانشگاه یک شعبه هم در سانتافه مکزیک دارد.

۷. دانشگاه ترینیتی(Trinity)

رشته‌های علوم سیاسی اجتماعی و حقوق در این دانشگاه ۳۰۸ هزار و ۴۹۰ دلار هزینه دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۲۳ تاسیس شده است و بعد از دانشگاه ییل(Yale) دومین دانشگاه قدیمی ایالت کانکتیکات است. دانشگاه ترینیتی هر ساله یک سوم متقاضیان را می‌پذیرد و در حال حاضر ۲۳۰۰ دانشجو دارد.

۸. دانشگاه کلمبیا (Columbia)

 ۳۱۷ هزار و ۳۰ دلار برای تحصیل در رشته MBA در این دانشگاه باید پرداخت. دانشگاه کلمبیا که در منهتن نیویورک واقع است در سال ۱۷۵۴۴ تاسیس شده است و قدیمی ترین آموزشگاه عالی نیویورک و پنجمین دانشگاه قدیمی کشور آمریکاست. جالب است بدانید سه نفر از رئیس جمهورهای آمریکا به نام‌های تئودور روزولت، فرانکلین دلانو روزولت و باراک اوباما از این دانشگاه فارغ التحصیل شده‌اند.

۹. دانشگاه وندربیلت (Vanderbilt)

تحصیل در رشته حقوق و وکالت در این دانشگاه ۳۷۵ هزار و ۶۲۰ دلار هزینه دارد. وندربیلت یک موسسه پژوهشی در نسویل ایالت تنسی که در سال ۱۸۷۳ تاسیس شده است. تنها ۱۲ درصد از متقاضیان هر ساله پذیرفته می‌شوند.

۱۰. دانشگاه سارا لاورنس (Sarah Lawrence)

و بالاخره گران‌ترین و پرهزینه‌ترین مدرک دانشگاهی متعلق است به رشته‌های تاریخ و حقوق دانشگاه سارا لاورنس با هزینه‌ ۴۰۲ هزار و ۹۶۲ دلار. این دانشگاه تاثیرگذار در سال ۱۹۲۶ تاسیس شد و در ابتدا دخترانه بود تا اینکه در سال ۱۹۶۸ مختلط شد. موسس این دانشگاه آن را به یاد همسرش نام گذاری کرده است. گران‌ترین دانشگاه دنیا در نیویورک آمریکا قرار دارد. برای شروع به تحصیل در این دانشگاه یا باید فرزند خانواده‌ای میلیاردر باشید یا یکی از آن ۶۵ درصدی باشید که از بورسیه برخوردارند.

منبع


برچسب ها : , ,
دسته بندی : تحصیل در خارج
ارسال دیدگاه