هزینه زندگی در هند - کنکور | مشاوره کنکور | انتخاب رشته | کارشناسی ارشد | پزشکی | کتاب

خبرهای ویژه

» تحصیل در خارج » هزینه زندگی در هند

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۰:۲۴

 کد خبر: 16191
 32 بازدید

هزینه زندگی در هند

هزینه زندگی در هند به نقل از (کنکور وی آی پی (اخبار کنکور)-تکنیک، جزوه و منابع کنکور هزینه های زندگی در هندوستان شبه قاره هندوستان دارای گستردگی جغرافیایی بسیار زیادی است و همین امر هم ارائه یک استاندارد واحد برای هزینه‌های زندگی و شهریه را بسیار مشکل و حتی غیر ممکن می‌نماید. اما تلاش بر […]

هزینه زندگی در هند

هزینه زندگی در هند

به نقل از (کنکور وی آی پی (اخبار کنکور)-تکنیک، جزوه و منابع کنکور

هزینه های زندگی در هندوستان

شبه قاره هندوستان دارای گستردگی جغرافیایی بسیار زیادی است و همین امر هم ارائه یک استاندارد واحد برای هزینه‌های زندگی و شهریه را بسیار مشکل و حتی غیر ممکن می‌نماید. اما تلاش بر این است که شهریه رشته‌هایی که از طرف دانشجویان با اقبال بیشتری روبه‌رو هستند را به همراه هزینه‌های تقریبی زندگی در شهرهای مهم و دانشجویی هند مدون نماییم.

هزینه زندگی

در مورد هزینه‌های زندگی هم باید اذعان نمود که استاندارد مشخصی برای تعیین آن وجود ندارد ولی به طور متوسط هزینه اقامت شامل مسکن، خورد و خوراک، رفت‌و آمد و …. .در شهرهای کوچک حدود ۲۵۰ تا ۳۲۰ دلار برای افراد مجرد و حداقل ۴۰۰ دلار برای خانواده کوچک (حداکثر ۲ فرزند) و در شهرهای بزرگ بین ۳۵۰ تا ۶۰۰ دلار برای خانواده‌ی  کوچک (حداکثر ۲ فرزند) می‌باشد، بدیهی است میزان هزینه‌های ماهیانه افراد مختلف بسته به سلیقه و سبک زندگی کاملاً متفاوت است.

حکومت فدرالی کشور هند، باعث گردیدن که نرخ مالیات در ایالت‌های مختلف با یکدیگر متفاوت می‌باشند در نتیجه هزینه‌ای زندگی و تحصیل در ایالت‌های مختلف متفاوت می‌باشد. در یک ایالت نیز معمولاً هزینه‌های زندگی در مرکز ایالت Capital city باشد ای دیگر متفاوت می‌باشد لذا بیان و رقمی معینی و محتوم برای هزینه‌های زندگی و تحصیل بسیار مشکل می‌نماید. از طرف دیگر الگوی زندگی افراد مختلف با یکدیگر متفاوت می‌باشد در نتیجه نمی‌توان مبلغی با یک الگوی واحد ارائه نمود. می‌توان گفت هند کشوری است که می‌توان با ماهی ۱۵۰ دلار در ماه زندگی کرد و شاید بعضی از افراد با ماهی ۶۵۰ دلار هم نتوانند راحت زندگی نمایند.

 

 

منبع


برچسب ها :
دسته بندی : تحصیل در خارج
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.