ساعت مطالعه را افزایش دهید - کنکور | مشاوره کنکور | انتخاب رشته | کارشناسی ارشد | پزشکی | کتاب

خبرهای ویژه

» روش مطالعه » ساعت مطالعه را افزایش دهید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۱۱/۲۸ - ۲۲:۴۸

 کد خبر: 16541
 41 بازدید

ساعت مطالعه را افزایش دهید

ساعت مطالعه را افزایش دهید به نقل از (کنکور وی آی پی (اخبار کنکور)-تکنیک، جزوه و منابع کنکور برخی از دانش‌آموزان در شناسایی زمان‌های مرده‌ی خود مشکل دارند. اگر دانش‌آموزی در یک هفته، که ۱۶۸ ساعت است، ساعت خواب و مدرسه و غذا و استراحت را جداگانه بررسی کند متوجه می‌شود که زمان زیادی در […]

ساعت مطالعه را افزایش دهید

ساعت مطالعه را افزایش دهید

به نقل از (کنکور وی آی پی (اخبار کنکور)-تکنیک، جزوه و منابع کنکور

برخی از دانش‌آموزان در شناسایی زمان‌های مرده‌ی خود مشکل دارند. اگر دانش‌آموزی در یک هفته، که ۱۶۸ ساعت است، ساعت خواب و مدرسه و غذا و استراحت را جداگانه بررسی کند متوجه می‌شود که زمان زیادی در اختیار داشته است و نتوانسته از آن استفاده کند.

بعد از شناخت زمان‌های مرده باید برنامه‌ریزی معین و مدونی داشته باشد و مشخص کند که در چه ساعت‌هایی درس می‌خواند و چه تعداد تست تمرین خواهد کرد.

باید خود را به انجام این برنامه‌ مقید کند یا به‌نوعی برای انجام دادن آن جریمه و پاداش در نظر بگیرد و هدف‌گذاری داشته باشد. این هدف‌گذاری البته نباید بلندپروازانه و دور از دسترس باشد بلکه باید منطقی و معقول باشد. می‌تواند هر روز چند دقیقه به ساعت مطالعه بیفزاید. هم‌چنین باید توجه داشت که نوشتن ساعت مطالعه در دفتر برنامه‌ریزی به افزایش ساعت مطالعه‌ کمک زیادی می‌کند.

منبع

[yasr_visitor_votes size=”large”]


برچسب ها : , ,
دسته بندی : روش مطالعه
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.